Tim Kambič prejel nagrado dr. Ane Mayer Kansky za odmevno doktorsko delo

datum: 06.06.2024

Dr. Tim Kambič je na Univerzi v Ljubljani za doktorsko delo z naslovom Učinki vadbe za moč pri bolnikih s koronarno bolezijo (mentor doktorskega dela je prof. dr. Mitja Lainščak, somentor prof. dr. Vedran Hadžič), prejel nagrado dr. Ane Mayer Kansky za odmevno doktorsko delo.

Doktorsko delo izhaja iz dejstva, da je vadba za moč pomembna, a ostaja v primerjavi z vadbo za vzdržljivost zapostavljeno vadbeno sredstvo v kardiološki rehabilitaciji. Avtor je v doktorskem delu kot prvi na svetu dokazal, da je vadba za moč z velikimi bremeni v kombinaciji z vadbo za vzdržljivost varna in učinkovitejša od rutinske telesne vadbe (zgolj vadbe za vzdržljivost) v izboljšanju maksimalne vzdržljivosti in mišične moči pri koronarnih bolnikih v zgodnji kardiološki rehabilitaciji po koronarnem dogodku (≤1,5 meseca). Praktičnost vadbe omogoča takojšnjo implementacijo v mednarodno bolnišnično okolje.

Čestitamo!

doktorks naloga-Kambic