Univerzitetno prvenstvo v družabnem plesu 2024

datum: 14.05.2024

Na Fakulteti za šport so se konec aprila študentje pomerili v osmih plesih: sambi, ča-ča, rumbi, džajvu, angleškem in dunajskem valčku, tangu ter hitrem fokstrotu. Prvenstvo sta skupaj z našo fakulteto organizirali Plesna zveza Slovenije (PZS) in Športna zveza Univerze v Ljubljani. Med sodniki so bili dr. Meta Zagorc, Marko Vodnik in Karmen Intihar, uvodni govorci pa dekan prof. dr. Damir Karpljuk, dr. Meta Zagorc in generalni sekretar Športne zveze UL, Rok Petrič. Prireditev je povezovala izr. prof. dr. Petra Zaletel.

Skupna zmagovalca sta bila Mia Žekš in Simon Šumandl iz Fakultete za šport, ki sta osvojila tudi prvo mesto v finalu standardnih plesov. Lana Jenstrle in Uroš Lazić sta zmagala v finalu latinsko-ameriških plesov. Skupno drugo mesto v kombinaciji je pripadlo Sari Frühauf in Žanu Gantarju, ki sta v finalu standardnih in posebej v finalu latinsko-ameriških plesov osvojila tretje mesto. Tretjeuvrščena v kombinaciji vseh plesov sta bila Julija Škof in Filip Zupančič, ki sta tudi v finalu standardnih plesov posebej osvojila drugo mesto. Letos sta na prvenstvu sodelovali Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo ter Fakulteta za šport, ki je osvojila tudi skupni pokal. Utrinke s tekmovanja si oglejte v spodnji galeriji.