Kako telesno zmogljivi so evropski otroci in mladostniki?

datum: 01.03.2023

Otroci in mladostniki se za spodbujanje zdravega telesnega, kognitivnega in duševnega razvoja že nekaj časa ne gibajo dovolj. Posledično upada tudi njihova telesna zmogljivost, ki je zelo dober pokazatelj splošnega zdravja. Kako fit je torej danes šolska mladina v posameznih evropskih državah, prikazuje študija z naslovom European fitness landscape for children and adolescents: updated reference values, fitness maps and country rankings based on nearly 8 million test results from 34 countries gathered by the FitBack network, ki je nastala pod vodstvom raziskovalcev skupine SLOfit in je bila pred kratkim objavljena v British Journal of Sports Medicine. Skoraj osem milijonov rezultatov meritev telesne zmogljivosti otrok iz 34 držav, je bilo zbranih s pomočjo odprto dostopne večjezične spletne platforme FitBack za podporo razvoja sistemov spremljanja telesne zmogljivosti otrok in mladostnikov, ki je nastala s finančno podporo Evropske komisije.