Novo slovensko ime v Himalaji: Vrh Fakultete za šport

datum: 20.10.2022

Slovenska jubilejna himalajska odprava ob 60 letnici Fakultete za šport in 100 letnici Univerze v Ljubljani je uspešno dosegla svoj cilj. Osvojila je Himlung, 7128 m visoki himalajski vrh na meji med Nepalom in Tibetom. To je tudi prvi slovenski vzpon na to goro.

himlung-himal-expedition

Odprava, ki je Himlung nameravala osvojiti že pred dvema letoma, a so načrt zaradi epidemije novega koronavirusa prestavili, je imela osem članov. Pod vodstvom Stojana Burnika so jo sestavljali še Uroš Cigljar, Boštjan Dečman, Tomaž Erpič, Viki Grošelj, Gregor Marinšek, Nejc Škrablin in Iztok Tomazin.

V okviru raziskav za morebitne naslednje slovenske odprave na to področje so se člani odprave povzpeli tudi na več okoliških pet tisočakov. Viki Grošelj se je povzpel na 5405 metrov visoko neimenovano koto in jo poimenoval Vrh Fakultete za šport.