Oblike zaposlitve na sodobnem trgu dela

od 22.02.2016 do 24.02.2016

Kdaj: 24.2.2016, ob 9h

Kje: Fakulteta za upravo, Gosarjeva ulica 5 (zemljevid), predavalnica 6.

PROGRAM:

9:00 – 10:00

Različne oblike dela/zaposlitev (delo po avtorski in podjemni pogodbi, dopolnilno delo, samostojno podjetništvo, študentsko delo...)

Tomaž Kuralt, Sindikat Mladi Plus

10:00 - 11:00

Okrogla miza, Vloga kadrovskih agencij na sodobnem trgu dela in predstavnica Inšpektorata za delo

Poudarki na naslednjih vprašanjih:

• Zakaj podjetja najemajo zaposlitvene agencije?Na katerih delovnih/strokovnih področjih se delodajalci v večjem številu obračajo na agencije? Kako agencije posredujejo pri iskanju kadra za študentsko delo?
  • Kako potekajo selekcijski postopki? Kako iščejo agencije kader?
  • V kakšne oblike dela se lahko posameznik vključi s posredništvom zaposlitvene agencije?
  • Kaj za delavca pomeni sklenitev pogodbe z agencijo in delodajalcem? V čem je razlika v zaposlitvi pri agenciji ali neposredno v podjetju/naročniku?
  • Ali obstajajo razlike med delom agenij pri nas in v tujini?
  • Najpogostejše kršitve na trgu dela; na kaj naj bo pozoren posameznik pri sklepanju pogodbe o zaposlitvi in vstopu v delovno razmerje.
  • Vprašanja publike

Gostje: Lara Delić (Profil International Slovenia), Nataša Trček (Inšpektorat za delo), Primož Uranič (Manpower), Iris Slamič (Adecco).

Dogodek bo povezoval Goran Lukić.

Kontakt za več informacij o dogodku: Urška Sazonov (e-pošta:, tel.: 030 641 657) ali Tina Kozic (e-pošta:@uni-lj.si, tel.: 030 641 643).

Oblike zaposlitve na sodobnem trgu dela.jpg