RAZPIS USPOSABLJANJA ZA NAZIV TRENER ROKOMETA (II. stopnja usposobljenosti)

Prijavnica: Izpolnite prijavnico

podatki o udeležencu/udeleženki

stopnja izobrazbe

OznačiStopnjaPo dosedanjih programih:Po novih bolonjskih programihISCED
II.osnovna šola 2
III.nižje poklicne izobraževanje (2 letno) 3
IV.srednje poklicno izobraževanje (3 letno) 
V.gimnazijsko, srednje poklicno -tehniško izobraževanje, srednje tehniško oz. drugo strokovno izobraževanje 
VI/1.višješolski program (do 1994), višješolski strokovni program 5
VI/2.specializacija po višješolskem programu, visokošolski strokovni programivisokošolski strokovni in univerzitetni program (1. bol. st)
VII.specializacija po visokošolskem strokovnem programu, univerzitetni programmagisterij stroke (2. bol. st.)
VIII/1.specializacija po univerzitetnem programu, magisterij znanosti 6
VIII/2.doktorat znanostidoktorat znanosti (3. bol. st.)

status na trgu dela

Podatki o plačniku stroškov usposabljanja


:


5 + 9 =

Termini: 17.10.-14.11.2011

Koordinator: dr. Marko Šibila

Trajanje: 80

Število razpisanih mest: 25

Število prostih mest: 25


Opis:

 

RAZPIS USPOSABLJANJA ZA NAZIV TRENER ROKOMETA II. stopnja usposobljenosti          

PRIREDITELJ:Rokometna zveza Slovenije in Fakulteta za šport - CVUŠ
KRAJ: Ljubljana, Fakulteta za šport
TERMINI TEČAJA:21.10. – 6.11.2011
VODJA USPOSABLJANJA:Dr. Marko Šibila
UDELEŽENCI:št. prostih mest : 25
POGOJI PRIJAVE:Polnoletnost, najmanj IV. Stopnja izobrazbe
PRIJAVE:, fax: 01 520 77 50
ROK PRIJAV:ponedeljek, 17.10.2011
PRIJAVNINA:Šolnina za posameznega kandidata znaša 330,00 €. V ceni šolnine so všteti naslednji stroški: avtorski honorarji, prevozni stroški predavateljev, strokovna literatura, organizacija in vodstvo tečaja. Stroški tečaja morajo biti obvezno poravnanipred pričetkom predavanj v skladu znavodili o načinu plačila na prijavnici-predračunu.
PRIZNANJA:Diploma o usposobljenosti za strokovno delo v športu TRENER ROKOMETA
INFORMACIJE:Miha Kürner, 01 520 77 52

  PROSIMO, DA PRIJAVE VSEBUJEJO VSE ZAHTEVANE PODATKE !      

 

 

 RAZPORED IN VSEBINA PREDAVANJ IN VAJ NA TRENERSKEM USPOSABLJANJU ZA 2. STOPNJO (TRENER ROKOMETA) V LJUBLJANI OD 21.10. DO 6.11. 2011  

 

 

 

Petek 21.10. 2011 15.00 – 20.00 – predavalnica FŠ

Teme:

- Zgodovina rokometa v svetu in pri nas,

- Organiziranost rokometa v svetu in pri nas

- Pravila rokometne igre

- Struktura rokometne igre

Prostor: Predavalnica – sejna soba FŠ 15.00 –20.00    

 

Sobota 22.10. 2011 9.00 – 13.00 in 14.00 do 20.00

Teme:

- Osnovni individualni tehnični in taktični elementi, ki jih morajo poznati in obvladati igralci za potrebe igre v napadu in obrambi;

- načrtovanje in evidentiranje procesa treniranja v rokometu;                              

- periodizacija procesa treniranja in razvoja športne forme pri rokometaših         

- moštveni in posamični programi                                                            

- vrste priprav, vsebina, metode, sredstva in volumen treniranja po posameznih obdobjih                                                                               

- značilnosti individualne, conske in kombinirane obrambe

- conska obramba 6:0, 5:1 in 3:2:1;

- kombinirana obramba 5+1 in 4+2  

Prostor: telovadnica FŠ 9.00 – 11.00 in 16.00 – 18.00, predavalnica – sejna soba FŠ 11.00 – 13.00, 14.00 - 16.00 in 18.00 – 20.00

 

Petek – 28.10. - 15.00 – 20.00

Teme:

- Modelne značilnosti in sestava rokometnega moštva

- Sodobni model rokometne igre

- Model igre igralcev na posameznih igralnih mestih

Prostor: predavalnica – sejna soba FŠ  

 

Sobota – 29.10. 9.00 – 13.00 in 14.00 – 20.00

Teme:

- napad na različne conske in kombinirane obrambne postavitve

- individualni, skupinski in moštveni protinapad

- vračanje v obrambo

- pomen kondicijskega treninga in metode treniranja kondicijskih sposobnosti rokometašev                                          

- posebnosti kondicijskega treninga pri igralcih različnih starostnih in kakovostnih kategorij

- naprave in rekviziti za kondicijski trening - modeli kondicijskih treningov  

Prostor: telovadnica FŠ 9.00 – 11.00, predavalnica 11.00 – 20.00      

 

Petek – 4.11. 15.00 – 20.00

Teme:

- Rokometni vratar

- Elementarne igre in igre s prirejenimi pravili primerne za uvajanje začetnikov v rokometno igro

Prostor: velika telovadnica FŠ    

 

Sobota: 5.11. 9.00 – 13.00 in 14.00 – 20.00

Teme:

- Mali rokomet

- Rokomet na mivki

- Posebnosti treninga pri dekletih:

-   Razvojne značilnosti

-   Psihične in socialne značilnosti

-   Fiziološke značilnosti

-   Modelne značilnosti igralk na posameznih igralnih mestih

-   Modelne značilnosti igre dekliških moštev

- Vzgojni elementi trenerjevega dela v rokometu.

Prostor: 9 – 11 telovadnica FŠ, ostalo predavalnica - sejna soba FŠ  

 

Nedelja 6.11. 9.00 – 13.00

Teme:

- Posebnosti pri delu z igralci mlajših starostnih kategorij

-    Igralci mlajših starostnih kategorij niso pomanjšani odrasli športniki. Delo z njimi zahteva poseben pristop tako na metodičnem kot tudi psihičnem, socialnem in fiziološkem področju.

- Metode iskanja nadarjenih za rokomet in spremljanje njihovega razvoja na motoričnem , morfološkem in igralnem področju

-   Motorične in morfološke meritve rokometašev – ugotavljanje in spremljanje ravni razvitosti sposobnosti in značilnosti na omenjenih področjih.  

Prostor: telovadnica FŠ 9 –11.00, predavalnica – sejna soba FŠ,      

 

Predavatelji: dr. Marko Šibila, dr. Marta Bon in dr. Primož Pori          


Kotizacija:

Šolnina za posameznega kandidata znaša 330,00 €.


Opombe:

RAZPIS

 

PRIJAVNICA