Erasmusov projekt BRAVA DC na novi stopnički

datum: 23.02.2023

Iskanje stičišč med potrebami delodajalcev in športnikov z dvojno kariero je na strokovnem srečanju v okviru Erasmusovega projekta BRAVA DC doseglo novo raven. Cilj projekta BRAVA DC je usklajevanje vrednosti blagovne znamke prek dvojne kariere in izboljšanje evropskega delovnega okolja na način, da prepozna izzive športnikov in trenerjev z dvojno kariero ter se jim učinkovito prilagodi. To bomo dosegli z opredelitvijo in implementacijo novih evropskih smernic na področju zaposlovanja športnikov in trenerjev z dvojno kariero (usklajevanje vrhunskega športa in redne zaposlitve). Pri tem se osredotočamo na dva vidika:

(1) uskladitev s t. i. blagovno znamko delodajalca in

(2) prispevanje k družbeni odgovornosti podjetij

Na srečanju, ki je od 20. do 22. februarja potekalo v Rimu, so se projektni partnerji dogovorili o načinu pridobivanja in obdelavi zaključnih podatkov raziskave ter pripravi smernic. Srečanja sta se iz Fakultete za šport udeležili dr. Mojca Doupona in Viktorija Pečnikar Oblak. Več o projektu je objavljeno na  Brand Value Alignment through Dual Career project reaches next phase | EUSA.

Brava DC - Rim 2023