Po podeljeni nagradi Evropska komisija o programu SLOfit posnela tudi video

datum: 24.02.2023

Projekt SLOfit - vseživljenjsko spremljanje telesne zmogljivosti, ki ga razvijamo na Fakulteti za šport, je bil decembra lani po izboru strokovne žirije dobitnik PRVE NAGRADE E+ SPORT 2022 - #BeActive - Across generations award, namenjene nagrajevanju projektov, ki spodbujajo zdrav življenjski slog v vseh življenjskih obdobjih. Nagrajen projekt raziskovalne skupine SLOfit pa Evropska komisija za spodbujanje športa in telesne dejavnosti v Evropi zdaj predstavlja tudi v zanimivem videu.

Naj spomnimo  - omenjena kategorija je novost med nagradami #BeActive, s katero želi Evropska komisija za spodbujanje športa in telesne dejavnosti v Evropi spodbuditi dejavnosti, namenjene promociji rednega gibanja ter zagotavljanju lažjega dostopa do športa in telesne dejavnosti za vse generacije. Zato je dokaz več, da s projektom SLOfit nastaja visoko kakovostno znanstveno orodje, ki omogoča poglobljene analize stanja ter s tem točne napovedi za prihodnost in načrtovanje učinkovitih intervencijskih ukrepov tako pri posamezniku kot v izbranem delu populacije ali družbe v celoti, hkrati pa je tudi izjemno uporabno, pregledno in prijazno za vsakogar ter razvito za množično uporabo.