Raziskovalec na področju športne znanosti – biomehanska tehnologija

datum: 20.10.2020

Iščemo raziskovalca na področju športne znanosti s poudarkom na tehnologiji v biomehaniki in fiziologiji. Gre za dvoletno zaposlitev, ki bo predvsem vključevalo delo na projektu SINTEC EU Obzorje 2020 (več o projektu na www.SINTEC-project.eu in predstavitvenem video posnetku https://www.youtube.com/watch?v=PkdL_Va9kRA). Glavnina delo bo osredotočena na testiranje novo razvite senzorske tehnologije in testiranje vrhunskih in rekreativnih športnikov v različnih okoljih z namenom spremljanja njihove zmogljivosti in zdravja.

Ključne zahteve za delovno mesto:

• Magister in / ali doktor znanosti na enem od naslednjih področij: športne vede, športno inženirstvo ali fizika / matematika / računalništvo s strokovnim znanjem o športu ali s športom povezanimi projekti
  • Znanje iz biomehanike in fiziologije
  • Osnovno znanje v Matlabu
  • Tekoče govori pisno in govorno angleško
  • Sposobnost dela v mednarodni skupini (projektni konzorcij) in samostojnega dela

Dobrodošle dodatne izkušnje:

• Izkušnje pri izvajanju preskusov v zaprtih prostorih in na prostem
  • Izkušnje pri razvoju senzorjev

Pogoji zaposlitve: Začasno zaposlitev za dve leti z začetno preizkusno dobo.

Zaposlitev je v Östersundu na Švedskem (Mid Sweden University), glavnina dela pa se bo izvedla v Ljubljani na Fakulteti za šport oziroma na daljavo.

Dodatne informacije so na voljo pri profesorju Mateju Supeju (, ,  +386 (0) 68 161 271), in vodji oddelka Stureju Espwallu (, +46 (0) 10-142 7993,

Dokumentacija za prijavo mora vsebovati pisno prošnjo z izkazanim interesom (največ ena stran A4, velikost pisave 11, z enim presledkom), življenjepis na dveh straneh z opisom izobrazbe, raziskovalnih izkušenj, športnih izkušenj, potencialnih izkušenj v industriji.

Prosimo, da svojo prijavo oddate v angleškem jeziku prek sistema za zaposlovanje najkasneje do 15. 11. 2020 neposredno ob uradnem oglasu na Mid Sweden University:

sintec_16x9