datum: 24.09.2020

Fakulteta za šport UL je v sodelovanju s Slovensko tiskovno agencijo izvedla novinarsko konferenco z naslovom "Občuten upad gibalne učinkovitosti in naraščanje debelosti slovenskih otrok v času COVID-19".

Analiza podatkov meritev šol kaže, da so otroci od 1. do 9. razreda v Sloveniji v najhujši krizi telesnega in gibalnega razvoja vseh časov. Omejevanje gibanja zaradi razglašene epidemije kaže na slab obet tudi za razvoj otrok na drugih področjih.

Zakaj je prišlo do tako drastičnega upada telesnih zmogljivosti otrok in kakšni so predlagani ukrepi za čimprejšnje reševanje nastalih razmer so odgovorjali strokovnjaki s Fakultete za šport:

• izr. prof. Gregor Starc,
  • prof. dr. Gregor Jurak,
  • prof. dr. Marjeta Kovač,
  • zasl. prof. dr. Janko Strel in
  • izr. prof. Maja Pajek.

Pogovor je vodila Martina Kolenc Novak, STA.

Vabimo vas k ogledu in poslušanju posnetka.