Dan slovenskega športa - 23. 9. 2020

datum: 24.09.2020

Kot strokovni partner Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez in eden izmed pobudnikov novega državnega praznika je Fakulteta za šport Univerze v Ljubljani sodelovala v izvedbi prvega DNEVA SLOVENSKEGA ŠPORTA na različnih dogodkih.

Osrednja prireditev, ki so jo soustvarjali dr. Maja Dolenc, dr. Vedran Hadžić, dr. Janez Vodičar, dr. Petra Prevc, dr. Maja Pajek, Ana Šuštaršič in Darjan Spudič, se je odvijala na Trgu republike v Ljubljani. Tam so študentje Fakultete za šport kot strokovni sodelavci pri številnih športnih aktivnostih ozaveščali o pomembnosti pravilne in kakovostne vadbe. Prireditev je potekala 23. 9. 2020 v času od 10.00 – 14.00 ure.

Izr. prof. dr. Maja Pajek, prodekanja za znanstveno in raziskovalno dejavnost pa je bila kot predstavnica Fakultete za šport gostja nekaterih dogodkov povezanih s praznovanjem dneva slovenskega športa:

• 22.9.2020 v oddaji Dobro Jutro na TV Slovenija. Posnetek si lahko ogledate na tej povezavi.
  • 22.9.2020 na strokovnem posvetu Rekreacija brez napak. Več informacij v povezavi
  • 23.9.2020 sprejem pri predsedniku Republike Slovenije, Borutu Pahorju.

Izr. prof. dr. Maja Pajek na sprejemu pri predsedniku Republike Slovenije, Borutu Pahorju

Nekaj utrinkov z osrednje prireditve si lahko ogledate v spodnji fotogaleriji.