Vabilo na posvet »Nasilje v športu«

Športno društvo GIB vas vabi na posvet na temo Nasilje v športu, ki bo potekal 10. 12. 2021.

Skozi obsežno mednarodno raziskavo znotraj projekta SONKEI so ugotovili, da se nasilje v športu pojavlja nad pričakovanji pogosto, v različnih oblikah (fizično, verbalno, psihično, seksizem, homofobija, diskriminacija, ...) tako na medvrstniški ravni kot tudi na relaciji trener – športnik.

Ugotovili so tudi, da se o tem premalo govori, nasilje v športu ostaja tabu tema, ki se jo športni delavci ne zavedajo, oziroma o njej ne govorijo. Hkrati pa vpliva na občutek varnosti pri športni vadbi, zdrav razvoj otrok in mladih, prijetno vzdušje ter nenazadnje tudi na uspešnost športnikov. Zato želijo skozi posvet odpreti prostor za dialog in skupno raziskovanje, kako našim športnikom omogočiti varno, prijetno in spodbudno športno vadbo.

Posvet bo participativne narave in bo kot tak omogočal diskusijo izmenjavo mnenj in izkušenj ter skupno raziskovanje, kako se lahko povežemo in skupaj naredimo korak k preprečevanju nasilja v športu.

Posvet bo potekal v angleškem jeziku in je brezplačen. Program posveta je na voljo v vabilu.

Število mest je omejeno, zato je potrebna prijava na povezavi, ter izpolnjevanje PCT pogoja.

Celoten dogodek bo sneman (live stream) in objavljen tudi na Youtube profilu Športnega društva GIB Ljubljana.