Izobraževanje - Kako lahko univerza poda roko študentom športnikom?

Bohinjska Bela

Vabljeni na brezplačno izobraževanje z naslovom

"Kako lahko Univerza poda roko študentom športnikom?",

ki ga bo v sredo, 13. junija 2018, od 10.00 do 13.00 na rektoratu Univerze v Ljubljani izvedla izr. prof. dr. Tanja Kajtna.

Predavanje bo vključevalo predstavitev:

• tipičnega dne študentov športnikov, kjer natančno vidimo, kakšna je njihova zasedenost in kako obremenjen je njihov urnik;
  • potreb študentov športnikov, prilagoditve prisotnosti in izpitnih rokov, možnosti alternativnega opravljanja obveznosti;
  • posebnosti glede na zvrst športa, na primer športnikov, ki se ukvarjajo z zimskimi športi in še nekaterih drugih skupin;
  • sistema kategorizacije vrhunskih športnikov glede na Olimpijski komite Slovenije, po katerem opredeljujemo kakovost športnikov. Predstavljeni bodo tudi načini in kako lahko športniki sodelujejo pri pedagoškem procesu. Ob tem bodo izpostavljene nekatere značilnosti vrhunskih športnikov, ki nedvomno vplivajo na njihovo vključevanje v študij, na primer njihova motiviranost in organizacija časa.

Izobraževanja se izvajajo v sklopu modularnega izobraževanja in usposabljanja za delo s študenti s posebnimi potrebami/posebnim statusom, ki je podprt s strani projekta Kariernih centrov UL, katerega naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Za dodatne informacije se lahko obrnete na Sabino Mikuletič Zalaznik: ali 01 2418 698.